NİÇİN SOSYETE ART?

  • on Ocak 31, 2021
  • 105 Views

17 yıl beraber öğrendiğim, eğlendiğim ve dinlendiğim kedimi kaybettiğimde sevginin karşılıklı olduğunun farkındalığına inanmıştım. Canlıları korumak gerektiğini bilmek hayatta kendini de korumayı öğrenmek kadar önemli. Kendini sevmeye başlamak için bir yerden başlamak gerek. Bunu anlar da insan kendine zaman ayırmayı beceremez. Yollarda yürürken fazlasıyla renkli ve dikkat çekici binalar, lüks arabalar, eğlenceli insanlar, gökyüzü altında yürümek, toprak kokusunu yağmurda hissetmek gibi bir dünyada zorda olsa yaşasak bile hayatı renklendiren ve tasvir eden bütün ipuçları insanların evrensel şekilde yaşamalarını kolaylaştırmak için çağlar boyu sistem haline gelmiş bir birliktelik. Sanat; felsefi yoldan insanlara ulaşan en düşündürücü görsel iletişim. Toplumların gerek anlaşması gerek tanışması adına sanat eleştiriye açık bir değerdir. Sosyete Art ise Dünyayı seven ve sevilen sanatçıların konuşabildiği, merak edilenlerin güncel haliyle yazıldığı, sanata dokunan herkesin söz hakkı olduğu, Pandemide girişilmiş fakat gittikçe duyulan ve büyüyen, edebiyat çatısı altında kurulmuş ve çizgisini ömür boyu koruyacak bir sanat sitesidir.

Nesiller boyu öğrendiklerimizi aktarmak için bugünlere gelen ve yarınları umutla bekleyen bizler, çağdaş yetişebilmesi adına gençlere gördüklerinin dışında daha yeni, daha hayalperest, daha duygusal, daha geleneksel, daha fütüristik bir gelecek sunmalıyız. Her kelimenin, her yorumun bizler için önemi var.

www.sosyeteart.com  ile sanat ve edebiyat çevresinde dolaşarak zamanınızın değerini bilen siz okuryazarlar ilerde dünyamız bu Covid salgınından kurtulunca yapacağımız etkinlikler sayesinde okuduğunuz sanatçılarla tanışma fırsatı da edinebileceksiniz.

Tüm dünyada paralı abonelikler ile yaygın halde bu sinerjiyi kurmuş birçok web sitesi var. Ülkemizde kaliteli çok az sayıda bulunan sanat platformu siteleri ise halkımıza yeterli gelmiyor; yazılan, çizilen, sahnelenen ve izlenen tüm sanat etkinliklerini takip edip güncel haber yapmak çok zor. Dergiler 1 veya 3 aylık haberlerle en yeni düşünce ve görüşleri verse de insanların bilgisayar aracılığı ile güncel haberlere ulaşması ve istediği gibi zamanını ayarlaması aynı keyfi vermiyor. Bizi takip ederek gerçekten samimi düşüncelerini okurlarla paylaşan sanatçıların en çarpıcı ve merak edilen haberlerini okuyacaksınız.

Bu arada sanatçıları yaptıkları işle ve yaşadıkları şehre göre değerlendirmek yerine ulaşabildiğimiz kadar sanat emektarı ile iletişimdeyiz.  Her haberin yazıldığı zamanın bir önemi ve takvimi vardır. Bu yüzden sizleri bekleyen güzel sanatlı günleri en kısa ve net şekilde hazırlarken geçen günlerimizde bu misyonu taşımak ve yaşatmak bizim görevimiz.

Sosyete Art kuruluş aşamasındayken her şey sanata ve edebiyata nasıl büyük bir destek verebiliriz düşüncesinden bizlere ilham gelmişti. Basın yayın alanında bizler çalışırken sizlerden istediğimiz sadece destek olmanız ve katılımlarınızı arttırmanız.

Sevgilerimle;

Suna Baykam

Article Categories:
Kültür · Sanat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...