KONUĞUMUZ MODEL VE OYUNCU HARUN TAŞKIN

  • on Şubat 13, 2022
  • 2183 Views

Merhabalar Sevgili Okurlarım;

Benim Sosyete Art sayfamda dizi ve sinemadaki olumlu ve olumsuz dikkate değer şahsi fikirlerimi bir yönetmen gözü ile sizlerle paylaştım. Fakat gerçek şu ki bu dizilere ve sinema filmleri ile hayat verenler;

 OYUNCULARIMIZ…

Ünlü veya ünsüz bu tabiri pek kullanmak istemiyorum ama gerçekte bu.

İkinci sınıf karakter (yardımcı oyuncular) dizi ve sinemalarda filmlerde olmazsa olmazlarındadır.

Ünlü oyuncular kadar para kazanamasa da orada olmaktan mutlu gibiler. Bende bu hafta ki yazımda bir konuya değinmek istedim.

Bu haftaki konuğum model/ oyuncu arkadaşımız HARUN TAŞKIN…

Günümüzdeki ünlüler herkes tarafından tanınıyor. Benim buradaki amacım tanınmayan kişileri tanıtmak ve onlara yeni projelerle tanıştırmaktır.

Soru; Sevgili Harun Taşkın bir model ve oyuncu olarak bize ve sevenlerinize kendinizi tanıtmak ister misiniz?

Harun Taşkın: Ben 2016 yılın da modelliğe başladım. İlk işim olarak Marka Life da modellik ve röportaj yaptım. Daha sonra da 2017 yılında sonbahar kreasyon defilesinde yer aldım. Basında bu defile yer aldı.

Soru; peki bunun yanı sıra modellik haricinde hobileriniz var mı?

Harun Taşkın: Ben hobi olarak kitap okumayı çok severim genelde fizyoloji ve psikoloji bilimsel kitapları okumayı çok severim. Ayrıca şarkı sözü beste yapıyorum. Hatta yeni bir şarkının da aranjörlüğü bitti gibi. Hazır olduğu zaman sizlerle bu şarkıyı paylaşacağım.

Soru; şimdi siz modellik ve yanı sıra müzik ayrıca da psikoloji kitabı yazmaya devam ediyorsunuz? Oyunculuk la ilgili düşünceniz nedir? Hiç bu güne kadar bir film veya dizi teklifi aldınız mı?

Harun Taşkın: Tabii ki de hayalimde olan bir sanat dalı. Aslında neden kabul etmeyeyim ki herkesin hayalidir bir projede yer almak. Daha önce teklifler geldi bu teklifler sosyal medyada gören oyunculuk ajanslarından geldi, ben kabul etmedim. Neden derseniz olay şöyle oyunculuk ajansları ile konuştuğunuz bütçe ve proje çok farklı ben de onun için oradan gelen teklifleri kabul etmiyorum. Şu an bir film teklifi geldi senaryoyu okudum muhteşem bir eser fakat bu sinema filmi bilim kurgu nedense Türkiye de ki yapımcılar bildiğim kadar fazla destek vermiyorlar.

Soru; peki bu filmin adı nedir sormam da sakınca var mı?

Harun Taşkın: Yok sanırım paylaşmam da adı BERKMAN. Bu bir bilim kurgu filmi…

Soru; bu Berkman adlı filmin yönetmeni kadrosu belli mi?

Harun Taşkın: Her şeyi ile hazır sadece sponsor desteğine ihtiyacı var buradan sesleniyorum yapımcı firmalara bizlere bu film de destek olsunlar. Neden Türk halkı iyi bir film izlemesinler ki? Amerikan tarzı bir yapıt. Yönetmeni ise bilim kurgu dalında Oscar ödülü almış bir yönetmen Metin Güngör yapacak bu filmi düşünsenize gişe rekorları kırmış dünya çapında filmlerin yönetmeni neden olmasın ki bu film de gişe rekorları kırmasın.

Soru; hangi tarz filmlerden hoşlanıyorsunuz? İlginizi çeken filmler var mı?

Harun Taşkın; Türk filmleri iyi yapılan projeleri yabancı olarak da Meet Joe Black beni etkileyen filmlerden bir tanesi.

Soru; umarım olur bizlerde seyretmek için sabırsızlanırız neden bizde harika projeler yapmayı başaralım ki yabancı filmlerle rekabet edebilelim teknoloji çağında halen Osmanlı dizileri çekiyorlar bu bence geçmişi hatırlamak ama geleceği de unutmamak gerekiyor. Yapımcı firmalar neden destek olmuyorlar geleceği anlatan dizi ve filmlere umarım destek olurlar ve bu bilimsel filmleri kamuoyuna gururla sunmasınlar ki.

Harun Taşkın; elbette ben ve benim gibi model olsun oyuncu olsun bu işten ekmek yiyen herkes bu konuda destek olurlar yeter ki iyi bir anlayış içinde yapımlar olmasın. Bende elimden geldiği kadar destek oluruz oyuncu olarak birlikte olduktan sonra neden her şeyi başarmaya çalışırım.

Soru; Sevgili okurlarım bu haftaki konuğumuz model ve oyuncu olan HARUN TAŞKIN la birlikteydik kendisine sonsuz teşekkürler…

Yakın bir zamanda yeni yazılarım ve konuklarımla birlikte olmak dileği ile görüşmek üzere…

Saygılarımla …

Dursun Güney

Article Categories:
ARŞİV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Manşet Haberler ...