FİŞEKHANE SAILING CUP BAŞLIYOR!

BAUISC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak gerçekleşecek olan Fişekhane Sailing Cup, bu yıl 26 Mart’ta İstanbul’un kültür-sanat, gastronomi ve iyi yaşam alanı Fişekhane’de gerçekleşecek.

Kültür-sanat, gastronomi ve iyi yaşam ile İstanbul’un yeni buluşma noktası haline gelen Fişekhane’de yelken yarışları başlıyor. BAUSIC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak 26 Mart Cumartesi günü start alacak yarışta 50’ye yakın yelkenli bu sene yeni bir rotada yarışacak. Fişekhane Sailing Cup için yelkenliler, Ataköy-Bakırköy-Zeytinburnu açıklarında sahil şeridine paralel kurulacak rotada kıyasıya rekabetle yarışacak.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2022 yılı Faaliyet Programında yer alan Fişekhane Sailing Cup, 4 etaptan oluşan ve her yıl onlarca teknenin rekabet ettiği BAUISC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak gerçekleştirilecek.

Orsa-pupa seyrine göre planlanacak şamandıra parkurunun kurulacağı Ataköy-Bakırköy-Zeytinburnu sahil şeridinde, gün boyunca 2 farklı yarış yapılması planlanıyor. Özellikle Mart ayındaki hakim rüzgarlar göz önüne alındığında, rekabetin daha zorlu olması bekleniyor.

Birbirinden farklı boyda ve modelde teknelerin bulunduğu yarış filosu IRC-0-1-2-3-4, Sportsboat ve Gezgin sınıflarına ayrılacak ve her tekne sahip olduğu reyting değerlerine göre, kendi sınıflarında derecelendirilecek. Yarışların sonunda ise Fişekhane’de gerçekleştirilecek ödül töreni ile her sınıfın ilk 3 derecesine giren takıma ödülleri takdim edilecek ve sporcuların katılacağı yat yarış sezonunun ilk kutlama etkinliği düzenlenecek.

Detaylı bilgi için: Minel Çelik / +90 (505) 154 93 43 / bro’event

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...