Meryem Beyza ER “Zevcat” dedi.

  • on Ağustos 3, 2022
  • 101 Views

2021 Yılında “Biz Susunca” adlı kısa filmi ile aldığı ödüller ve Malatya Film Festivalinde yaptığı dokunaklı konuşması ile tüm sektörün ve sinema severlerin ilgi odağı haline gelen yapımcı ve yönetmen Meryem Beyza ER; 2022 yılına da hızlı bir giriş yaparak “Rüzgargülü” isimli sinema filminin yapımcılığı ve yönetmenliğini gerçekleştirdi. Çocuk oyuncuları ile dikkat çeken ve Yeşilçam sıcaklığını tekrar anımsatan film sürecindeki samimiyeti ile tekrar gönüllerde taht kuran yönetmenin yükselişi hızla devam ediyor ve herkes bundan sonra ne yapacağını merak ve ilgi ile takip ediyordu.

Kendi projeleri, Türkiye ve Yurtdışından gelen teklifler arasında tercih yapmakta zorlanan ve yoğun bir programın içerisine giren Meryem Beyza ER, sonunda 2022’yılının takvimini çıkardı ve “Zevcat” filminin duyurusunu yaptı. Etkileyici konusu ile sinemaseverleri heyecanlandıran film için geçtiğimiz ay Levent Loft’ta okuma provası ve basın tanıtımı yapıldı. Şimdilerde ise ekibi ile sette olan Meryem Beyza ER çekimlerini bitirmek üzere.

“Zevcat” filmi Altayaz Film ve Kum Film ortak yapımı ile gerçekleşiyor. Yönetmenliğini Meryem Beyza ER’in yaptığı filmde Hande Subaşı, Cemal Hünal, Bahar Şahin, Yağmur Ün, Ebrar Demirbilek, Alper Türedi, Erdal Hanedar, Ahmet Süha Çağrıcı, Mehmet Kefli, Emine Türkdemir, Belma Mamati gibi isimler rol alıyor.

Konusu ile çok konuşulacak bu film gündemi oldukça meşgul edecek derken bakıyoruz ki, Meryem Beyza ER durmuyor! Hemen ardından çekimleri Çorum’da gerçekleşecek başka bir filmin çekim hazırlıkları içerisine girmiş bile. Öyle görünüyorki bir kadın yönetmen olarak 2022 yılına damgasını vuracak. Bizde hem “Zevcat” filmini merakla bekliyoruz, hemde diğer filmin basın duyurusu için heyecanlıyız.

Meryem Beyza ER ve ekibine başarılar diliyoruz.

Suna Baykam Sapan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Manşet Haberler ...