TEMSİLCİLİKLER

‘Geleceği Sanatla Kurmaya Ne Dersiniz’ sorusunun en önemli destekleyeninin TEMSİLCİLİKLER olduğunun altını çizebiliriz. Peki “Temsilcilikler” ne yapar dersek; Üsküdar, Kadıköy ve Beykoz – İstanbul’daki yuvamızda canlanan SosyeteArt çabamızın tüm çalışma, organizasyon, işleyiş, sistem, personel, plan program, mesai, kurumsal ilişkiler bütünü kısaca canlılığının bir yansımasıdırlar. Bulundukları yerin olanakları ile oluşumumuza hem ışık katar hem ışık alırlar.

Sanatçıların yoğun çalışmalarından dolayı birilerinin onların işlerini hafifleterek yapmak istediklerini yapabilecekleri konuma getirmeleri gerekiyor. Bu benim de pandemide yaşanan kapalı ve keyifsiz günlerde aklımdan geçen tek verimli ve olağan bir konu olarak aklıma gelmişti. Web sitemde röportajlar ve her daldan sanatçı haberleri ile gündemi doldurmak ve onlara moral vermek istedim. Tüm gelen mesajlar olumlu idi sanatçılardan hatta gitgide daha da çoğaldı arayan soranlar. Bu şu demek oluyor; birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için…

Temsilcimiz olmak isteyenlere duyurmak istediğim Sosyete Art kurucusu olarak; ülkemizin yetişemediğimiz yerlerinde birlik olursak sanata değer veren insanlara daha kolay ve daha çabuk ulaşırız. Beraber düzenleyeceğimiz etkinliklere daha fazla katılım olur. Bilinmeyen, ulaşılamayan, habersiz kör noktalara ulaşırız.

Sanat iyileştirir. Gerçekleşecek tüm sanat etkinliklerini önceden haber verelim birbirimize ve Sosyete Art çatısı altında duyurup katılımı çoğaltalım. Türkiye’nin neresi olursa olsun yanlarında olalım…

Sadece sanatçılar değil bu oluşumdan fayda görecek olanlar. Okullardaki öğrencilerden tutun ve onların aile birliklerinden tüm dünyaya açılmak isteyen her haber her eser her organizasyon ses getirecektir. Vatanımız için sanata değer verelim ki insanlarımız da emeğinin karşılığını görsünler.

Sözü fazla uzatmadan Sosyete Art’ın felsefesinden 2 satır da bahsederek takdiri sizlere bırakmak istiyorum. Bilişim dünyasında sonsuz imkân ve olanak var fakat alan ve isim konusunda bir çerçeve dâhilinde toplamak ve birlik olmak lazım. İster küçük bir topluluk ister büyük bir şehir; fark etmez. İstemek başarmanın yarısıdır. Birçok sanatçı bu gönülde… Her gün, her nefes alışında… Ne kadar çağdaş olursak o kadar hem yeni nesillere aydınlık bir gelecek hem de eski kuşaklardan mirası sürdürecek ışık oluruz.

Son sözüm demeden düşündüm şöyle uzun uzun… Güzellikler herkesin olsun. Temsil edilecek misyon bitmeyecek sanattır. Bireysel veya toplumsal kaygıları ben yaşamadım ve her şey kendiliğinden büyüdü ve gelişti. İçimdeki heyecan beni yönlendirdi ve sanat ile dinlendim, düşündüm ve ilerledim.

Sanata dokunmak isteyen herkes bu platformda toplanabilir. Faydası olacağını bilenler ile görüşmek isterim. Etkinlik ve organizasyonlarda beraber olmamız dileği ile…

Saygılarımla;

SUNA BAYKAM SAPAN

TEMSİLCİLERİMİZ GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALIYOR / KATILMAK İSTEYENLER SOSYETE ART’A GELSİNLER

ALİ ŞENGÜL – RESSAM, HEYKELTRAŞ . KUZGUNCUK / ÜSKÜDAR / İSTANBUL

BARAN ESENDAL – KADIKÖY / İSTANBUL

NAZ ÖNDEROĞLU – İZMİR

DENİZ KİREÇ – RESSAM. ŞİŞLİ / İSTANBUL

AYŞEN ERTE – RESSAM . KADIKÖY / İSTANBUL

ERHAN ALTUNAY – YAZAR . ÜSKÜDAR / İSTANBUL

TUNA MİTRANİ – KADIKÖY / İSTANBUL

ÖNCEL KOCA / KADIKÖY / İSTANBUL

CEVAT SAPAN – BEYKOZ / İSTANBUL

ALİ DENİZ KARDELEN – SANATÇI . MODA / KADIKÖY / İSTANBUL

BARIŞ GÜLAY – SANATÇI

DENİZ SERKAN ÖZCAN – RESSAM

MURAT KARADAN – SANATÇI . İSTANBUL

BAHAR TAŞKIN – DOKTOR . KADIKÖY / İSTANBUL

ONUR KOÇYİĞİT – YÖNETMEN . İSTANBUL

BERNA KABACAOĞLU – ÇEVİRMEN . ÜSKÜDAR / İSTANBUL

SEYLAN KANDAK – SANATÇI . BARCELONA / İSPANYA

İREM AKEV ULUÇ – EĞİTMEN / İSTANBUL

SEVGİ ÜRÜM / İÇ VE DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRÜ & SANAT YÖNETMENİ . TAKSİM/ İSTANBUL

HALDUN OKDEMİR – GAZETECİ / MERSİN

EVRENSEL ÜRÜM – TASARIMCI & RESSAM . TAKSİM / İSTANBUL

ALİ TAMER ÜRÜM -TERCÜMAN & RESSAM . TAKSİM / İSTANBUL

BELGİN BALANOĞLU ALAGÖZ – SERAMİKÇİ & RESSAM . ADANA / İSTANBUL

TARIK ÖZKUT – KADIKÖY / İSTANBUL

CAN EMED – SÜRREALİST RESSAM . BÜYÜKADA / İSTANBUL

SEYHUN BİNZET – KOLEKSİYONER . KADIKÖY / İSTANBUL

BURCUM AKBULUTLU – MÜZİSYEN CİHANGİR / İSTANBUL

ŞEBNEM YAŞAROĞULLARI -KLİNİK ARAŞTIRMA YÖNETİCİSİ / FENERYOLU / İSTANBUL

SENA AÇIKOĞLU – ASTROLOG / ALTUNİZADE / İSTANBUL

EMİNE TUĞÇE AKARLAR – ASTROLOG / DUBAİ

HAMİYET AYDIN – ASTROLOG / KARTAL / İSTANBUL


Manşet Haberler ...