ÖMER ATAKAN’DAN ”KELEBEK CAMI” KİTABINI KAÇIRMAYIN

Yazıp çizdiğim yeni kitabımı D&R, Pandora, BKM, İdefix, Kitap Sepeti gibi sitelerden sipariş verebilirsiniz.

ÖMER ATAKAN

Bazen duyduğumuz bir melodi veya gözümüze çarpan bir resim ile geçmişe gidip anılarımız canlanıp zaman durmuş gibi olur ya… Bazen de mesela sıcak bir yaz öğleninde, mesela Moda’da veya Harbiye’de, bazen bir tatil beldesinde, belki Bodrum’da, belki bir sahil kasabasında, kim olduğunu unutmayı, şans karşılaşmalarını, belki geçmişimizdeki açıkları kapayan veya yaşanmamışlıkları yamalayan anlar olur. İşte o anlarda, Dr. Who’nun zaman makinası T.A.R.D.I.S ile (Time And Relative Dimension In Space ya da Türkçesiyle; Uzaydaki Zaman Ve İzafi Boyut) eskiye giderim gündüz düşlerimde.

İşte bu kitaptaki 1980 ve 90’lı yılların mini anılarını okurken belki siz de kendinizden bir şeyler bulacak, bazen Depeche Mode dinleyecek bazen Pet Shop Boys, bazen Suadiye Atlantik Sineması’nda bir film izleyecek veya Moda Kırıntı’da hamburgerinizi yiyecek, bazen de Bodrum Hadigari’de içkinizi içip, Discorium’da dans edeceksiniz.

80 ve 90’lı yılların popüler kültürünün hafızama yer etmiş olay, mekan ve bilgileriyle yazmaya çalıştığım bu kitaptaki her hikayenin başlığının yanındaki kare kodu telefonunuza okutarak da alakalı görsel ve işitsel link vasıtasıyla biraz da olsa bu mini anlatımlarda kendinizi ve çevrenizi bulabilmeniz ümidi ile…

Ömer Atakan, Mayıs 2022, Moda…

Article Categories:
Edebiyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...