13. Bazaart Sergisi Galeri Deniz’de Açıldı!

Yeniköy Rotary Kulübü bünyesinde 2011 yılında oluşturulan ve güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören sanat öğrencileri ve yeni mezunların eserlerini sergileme, koleksiyonculara ulaştırma ve sanatseverler ile bir araya getirme imkanı sağlayan bir sanat projesi olan Bazaart Projesi’nin 13. sergisi 21 Mart Perşembe günü Denizbank Genel müdürlüğü binasında bulunan Galeri Deniz’de açıldı.

“Her Eve Bir Sanat” fikrinden yola çıkan ve sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını ve herkes tarafından ulaşılabilir olmasını misyon edinmekte olan Bazaart Projesi bünyesinde seçilen eserler ortalama 8-10 bin TL’lik fiyatlarla genç sanatçıları destekleyecek koleksiyonerleri bekliyor.

Proje Kapsamında Seçilen İki Eser de Caner Kemahlıoğlu’na Ait

Sivas’ın popüler ressamı Caner Kemahlıoğlu da “Distopya” ve “Distopik Düşlerin Metaforik Alegorisi“ isimli eserleriyle sergide yer aldı. Sergi açılışı için İstanbul’a gelen sanatçı günün anlam ve önemiyle ilgili olarak “Daha önce bir çok kez katıldım. Fakat bu sefer ilk defa ben de canlı canlı sergi atmosferinde bulundum. Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı 13. Bazaart sergisinin finalistleri arasında bulunuyor olmanın keyfinin yanı sıra sergide Okan Karakaya ve Alper Ayaz gibi önemli sanatçı dostlarımın yer almasından da mutluluk duydum. Bu seneki programda serginin küratörünün Deha Çun olması ve jüride Feride Çelik’in de olması, bu platformda ilk kez tanışmış olmamız beni çok mutlu etti. En çok beğendiğim eser ise Alper Ayaz’a aittir. Aynı zamanda koleksiyonerler, sponsorlar ve bir çok önemli isim ile de tanışma fırsatı bulduk.” şeklinde konuştu.

Sergi 29 Mart’a kadar Gayrettepe’de, Denizbank Genel Müdürlüğü binasında bulunan Galeri Deniz’de ziyaret edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...