Tek Celselik Bir Komedi: “Boşanma Teklifi”

Haber: Selçuk Aka

Fulden Akyürek ve Barbaros Uzunöner dünyanın sahnede edilen ilk romantik boşanma teklifinin ardından birbirlerinden ayrılıyor. Sezonun en ilginç oyunu olan Boşanma Teklifi, seyircisini kahkahaya boğan, tek celselik bir komedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile oyunlar sahneleyen BuTiyatro’nun yeni projesi yeni sezonda Türkiye’nin en çok sahnelenen oyunlarından biri olacak.

Başarılı oyuncu Fulden Akyürek oyunla ilgili olarak, “Her sanatçı sahnede ölmek ister; ben evlenmeden, bu oyunla sahnede boşanma teklifi aldım.” dedi.

Sahneleniş şekli, metni ve kurgusu ile ilişkilere dair farklı bir komedi olan Boşanma teklifi‘nde, “Kardeş Payı” dizisi oyuncularından Fulden Akyürek ve mizah yazarı Barbaros Uzunöner oyunculuklarını ustaca sergiliyorlar.

KONUSU:

Tamamen ayrı düşüncelerde olan iki kişinin tek ortak düşüncesi birbirleriyle evlenmektir. Aslında evlilik için pek uygun değillerdir. Tanıştıkları andan başlayarak her buluşmalarında tartışırlar. Bu tartışmalar onları gitgide birbirlerine yaklaştırır. Bir süre sonra görüşmeden, daha doğrusu tartışmadan edemezler. Devamlı dışarıda buluşup tartışmaktan rahatsız olurlar ve evlenip aynı evde tartışmaya karar verirler! 

Tartış tartış nereye kadar? İnsan bir süre sonra kafa dinlemek ister. Onlar için de öyle olur. Günün birinde romantik bir şekilde birbirlerine boşanma teklif ederler. Peki o rastlantısal tanışma olmasaydı, hiç karşılaşmasalardı ne olurdu?

Ayrı görüşlere sahip olan Sezen ve Kerem’in aşk hikâyesi sahnede. Başından sonuna kadar çok güleceksiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...