Berna Türkkan Dünya’nın İlk Dijital Sanat Üniversitesini Kurdu

Berna Türkkan Digital University, dünyanın ilk dijital sanat üniversitesi olarak kuruldu ve akademik kadrosunu dünyanın en güçlü sanatçılarını bir araya getirerek oluşturdu. Amerika merkezli üniversite, Türkiye, Amerika ve Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm dünya ülkeleriyle global bir işbirliği içinde hizmet veriyor.

Sinema tarihinde bir ilke imza atarak ‘’7 dilde 7 kıtadayız!’’ sloganıyla film setlerinden evlerimize konuk olan ilk dijital sanat üniversitesi, gelişen teknoloji ile uzak olan sınırları yakınlaştırmakta. Teknolojinin eğitimle olan dansına eşlik eden bu üniversite sayesinde dünyanın her yerinden bir çok insan yıllarca hayalini kurduğu mesleklere ve sinema sektöründeki ünlü sanatçılara kolaylıkla erişim sağlayacak.

Üniversitenin kurucusu Berna Türkkan’ın 20 yıldır Amerika ve Türkiye’de bir çok başarılı sinema filminde ve dizide imzası bulunmaktadır. Sinema, televizyon ve radyoculuk sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kurulan bu dijital üniversiteyi farklı kılan ise: Türkiye’de dizi çeken bir yönetmenin setten canlı bağlanarak, Hollywood’dan Bollywood’a ve tüm Arap ülkelerindeki öğrencilerine oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi ya da görüntü yönetmenliği eğitimi verebilmesi.

Projenin uluslararası müdürlüğünü M.Khalid Mohammed Türkkan üstlenmekte ve tüm Arap ülkelerinden Bollywood sinemasına kadar kurduğu güçlü bağlantılarla Berna Türkkan Digital University’nin yurtdışı kadrosunu oluşturmaktadır. Uluslararası arenada hizmet veren Berna Türkkan University, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerine iş olanağı sağlamak adına öğrencilerini gerçek hocalarla bir araya getirmenin yanı sıra, hem E-Devlet onaylı hem de uluslararası onaylı eğitim belgesi vererek, sektöre gerçek sanatçılar yetiştiren en güçlü sanat üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye akademik kadrosunda Ayhan Özen, Burak Kanbir, Mehmet Kaygusuz, Gökay Kalaycıoğlu, Funda Akosman, Kıvanç Terzioğlu, Almula Merter Churm, Afrikalı Ali, Reza Hemmatirad, Suat Ünal, Seda Yazıcı, Yunus Mumcu, Mustafa Demirhan, Hatice Cengiz, Ebru Öztürk, Cengiz Çirkin, Şalen Mermer ve Rıdvan Arslan bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...