Savaş Sancak Son Filmini Öğrencileriyle Çekti

Haber: Selçuk AKA

Ünlü yönetmen Savaş Sancak son filmini kendisinin yetiştirdiği oyuncu öğrencileriyle çekti. Bodrumda çekimleri tamamlanan “BODRUM’DA 1 DAKİKA” isimli sinema filminin yapımcılığını Altın Adam Medya üstlenirken, senaryosu yönetmen Savaş Sancak ve usta kalem Cavidan Balcı tarafından yazıldı. Filmin başrollerini Savaş Sancak, Burak Yıldızel, Öykü İnal ve Nur Özkan üstlendiler. Usta yönetmen, yetiştirdiği genç oyuncularla hem karşılıklı karakterlere can verdi, hem de filmi yönetti.

Gerilim ve psikoloji tarzındaki filmin gelirinin bir kısmının üniversiteli gençlere burs olarak gideceğini dile getiren Savaş Sancak, “Sanatımızla eğitime katkı sağlamak bu filmin en büyük amacıdır.” vurgusunu yaptı. “BODRUM’DA 1 DAKİKA” isimli filmin üniversite gençliğine ve ailelerine farkındalık sağlamasının yanında, oyunculuk sektörüne de yeni ve yetenekli yüzleri kazandıracağına inandığını da sözlerine ekledi.

Film çekimleri öncesi 3 ay boyunca Bodrum’da öğrencileriyle senaryo üzerinde çalıştıklarını ifade eden Savaş Sancak, “Yönetmen koltuğunda oturup yetiştirdiğim bir öğrenciyi kamera karşısında oyunculuk yaparken monitörden izlerken gözyaşlarıma hakim olamadım. Daha önce 1 Mart‘ta vizyona girecek olan ‘Hayatımız Roman’ sinema filmini çektiğimde 16 oyuncumun 16’sı da ünlüydü. O da ayrı bir keyif ve ayrı bir heyecan vermişti. Fakat benim için kendi yetiştirdiğim öğrencilerimle sinema filmi çekmek cesaret ve gurur kaynağı oldu.” diyerek bu filmi kendi penceresinden duygusal anlamda değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Haberler ...